V našom MO sa stalo akýmsi zvykom, že vždy po uskutočnení akcie "zaspievajme si..." si ju v skrátenej forme zopakujeme aj pre centrum sociálnych služieb Samaritán. Takto sme pirniesli do Samaritánu už známe tangá Gejzu Dusíka, piesne o jari, české piesne, ruské piesne a najnovšie aj východniarske piesne.

Trio v zložení Ľubomír Kmeť - harmonika, Daniel Miženko - spev a hovorené slovo, Ľubica Szarazová - spev prišlo v utorok 12.11. o 13:30 východniarskymi pesničkami potešiť klientov css Samaritán. Čakala na nás už plná spoločenská miestnosť. Spolu sme si zaspievali známe piesne z východného Slovenska - A dze idzeš Helenko, Tam okolo valala,  A od Prešova Tam okolo Ľevoči a ďaľšie piesne.

Daniel Miženko mal pripravených niekoľko východniarskych vtipov. Takisto vysvetlil, že sa v oblasti používa zaužívané delenie na regióny Spiš, Šariš, Zemplín a Abov. Naše publikum, hoci už vo vyššom veku, sa k spevu pridalo a tak sa nám, myslím,  podarilo priniesť a rozšíriť trochu dobrej nálady a optimizmu.

 
Fotky z akcie: